• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Робота з дітьми, які не відвідують дошкільний заклад

/Files/images/345.jpg

Відповідно до статті 4 п.1. Закону України «Про дошкільну освіту» дошкільна освіта є обов'язковою первинною складовою частиною системи безперервної освіти в Україні.

1. Примусово ніхто не буде готувати дітей старшого дошкільного віку до шкіль­ного навчання. Ст. 8 Закону України «Про дошкільну освіту» передбачено, що сім'я зобов'язана сприяти здобуттю дитиною освіти у дошкільних та інших навчальних закладах або забезпечувати дошкільну освіту в сім'ї відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти, як державного освітнього стан­дарту та програмових вимог. Дошкільна освіта у межах Базового компонента здійснюється за Державною базовою програмою, яка є основною. Можна користуватися й додатковими програмами: програма розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт», освітня програма «Дитина в дошкільні роки», тощо.

2. Обов'язкова дошкільна освіта для дітей старшого дошкільного віку є необхід­ністю. Адже це, насамперед, переваги для дитини. Подивимося на це з різних позицій:

«дитина і колектив» (вмін­ня узгоджувати свої інтереси з іншими, виховання почуття дружби, взаємодо­помоги, підтримки);

«дитина і соціум» (вміння спілкуватися з іншими людьми, знаходити правильне рішення і вихід з різних життєвих обставин, бажання для подальшого навчання в школі)',

«роз­виток дитини» (здійснює педагог, який володіє необхідними знаннями та може забезпечувати повноцінний комплексний розвиток дитини з урахуванням її інди­відуального розвитку);

«дитина і майбут­нє шкільне навчання» (забезпечення рів­них стартових умов для всіх дітей, фізична, психічна, моральна, мотивацій­на, вольова, інтелектуальна готовність тощо).

У прийнятті такого рішення є переваги і для батьків, тому що вони будуть впевнені, що їх діти отримають повноцінний розви­ток, і що для цього буде створено необхід­ні умови та запропоновано різні форми здобуття дітьми дошкільної освіти.

3. Обов'язковість дошкільної освіти для дітей п'ятирічного віку не означає заміну дошкільної освіти на шкільне навчання, діти не повинні сісти за парти, як першо­класники у школі, навчатися писати, читати тощо. Провідною діяльністю у житті дитини дошкільного віку залишається гра.

4. Дітей старшого дошкільного віку будуть приймати до дошкільного навчаль­ного закладу протягом календарного року. Відповідно до Положення про дошкіль­ний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.2021 р. № 86 прийом дітей до дошкільного навчального закладу здій­снюється керівником протягом календар­ного року.

5. Ніяких документів про отримання дітьми дошкільної освіти не передбачаєть­ся.

Положенням про дошкільний навчаль­ний заклад передбачено перелік докумен­тів, що необхідні при прийомі дитини до дошкільного навчального закладу (заява батьків або осіб, які їх замінюють, медична довідка про стан здоров'я дитини, довідка дільничного лікаря про епідеміологічне оточення, свідоцтво про народження, направлення ТВО, документи на пільги (за наявністю).

Для зарахування дитини до першого класу батьками або особами, які їх замінюють, подається на ім'я директора загальноосвітнього навчального закладу копія свідоцтва про народження дитини та медична довідка встановленого зразка.

Батьки мають право вибирати різні форми здобуття дітьми дошкільної освіти. Проте, оптимальний варіант, звичайно, дитячий садок.

Кiлькiсть переглядiв: 386

Коментарi

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Квітень 2024 Наступна
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930