• Сторінка фізінструктора

Костіна Ольга Василівна - енергійний
та завзятий спеціаліст.

/Files/images/Костіна О.В..JPG

Фізкультурні свята дуже подобаються дошкільникам насамперед тому, що об'єднують їх спільними переживаннями, дарують відчуття перемог. Підготовка до свята, розучування віршів, гарне оформлення зали або майданчика, оригінальні костюми, красиві емблеми, музика, пісні, захоплюючі змагання та ігри позитивно впливають на загальний фізичний розвиток дітей, розвивають у них почуття краси, уяву.

/Files/images/80b4248964d23298a11022440fc791f8_1.gif

А головне - фізкультурні свята допомагають формувати бажання бути сильними, спритними, витривалими, займатися спортом. Спільна діяльність, долання труднощів зміцнюють дитячий колектив, пробуджують почуття відповідальності, сприяють формуванню комунікативних навичок.
Надзвичайно велике виховне значення має злагоджена діяльність дорослих - співробітників дошкільного закладу, батьків. Приклад дорослих учасників змагань є найкращим стимулом для дітей.

/Files/images/DSC06074.JPG

/Files/images/DSC06070.JPG

/Files/images/DSC01930.JPG

/Files/images/58744717.gif

Фізичне виховання дітей дошкільного віку

У дошкільному дитинстві закладаються основи здоров'я, виховуються основні риси особистості людини. Сім'я, дошкільні заклади мають створити сприятливі умови для оптимального фізичного розвитку дитини, отримання знань про людський організм, опанування санітарно-гігієнічних навичок. Дитина повинна поступово вчитися бути творцем досконалості свого тіла, здоров'я. Міцне здоров'я є запорукою розвитку дитини в інших особистісних аспектах. На цій особливості наголошує народна мудрість: «У здоровому тілі - здоровий дух», - стверджували в античні часи; «Нема щастя без здоров'я», - гласить українське прислів'я.

Фізичне виховання дітей дошкільного віку - систематичний вплив на організм дитини з метою його морфологічного і функціонального вдосконалення, зміцнення здоров'я, формування рухових навичок і фізичних якостей. У перші шість-сім років фізичне виховання є основою всебічного розвитку дитини. Система дошкільних установ має широкі й різноманітні можливості для забезпечення реалізації таких завдань фізичного виховання дошкільників:
зміцнення здоров'я;
забезпечення гармонійного розвитку організму;
розвиток рухових умінь, навичок і фізичних якостей (сили, спритності, витривалості, гнучкості тощо);
підвищення фізичної та розумової працездатності;
загартування організму;
прищеплення культурно-гігієнічних навичок, формування уявлень про здоровий спосіб життя;
виховання потреби у заняттях фізичною культурою і спортом.

Фізичний розвиток у дошкільному віці є особливо стрімким. З огляду на це фізичне виховання має бути своєчасним, методично правильно організованим.

Фізичний розвиток і фізичне виховання

Фізичне здоров'я є головною умовою духовного і морального здоров'я дитини. У період дошкільного дитинства закладається фундамент здоров'я, формуються життєво необхідні рухові навички, вміння, розвиваються важливі фізичні якості, що свідчить про необхідність правильного фізичного виховання, яке має сприяти оздоровленню і повноцінному розвитку дитини.

Фізичний розвиток - процес зміни морфологічних і функціональних ознак організму, основою якого є біологічні процеси, зумовлені спадковими генетичними факторами, умовами зовнішнього середовища і вихованням.

Показниками фізичного розвитку є:

антропометричні та біометричні дані: зріст, маса тіла, життєва ємкість легень, об'єм грудної клітки;
розвиток основних рухів (ходьби, бігу, стрибків, метання, лазіння та ін.);
рівень фізичних якостей (швидкості, спритності, сили, витривалості, гнучкості);
рівень показників формування постави (вигинів хребта, відстані між кутами лопаток та ін.).

/Files/images/08596505.jpg.gif