«Ваш домашній оркестр»

Включення в заняття з музики, в домашнє дозвілля гру на дитячих музичних інструментах завжди є окрасою музичного навчання. Додавання до голосу фортепіано або дитячого голосу звуків незвичайної висоти і яскравості привертає дошкільнят до творчої роботи на занятті. Для ігор і розваг з дітьми 4-6 років звичайно використовуються музичні інструменти, які не мають чітко вираженої звуковисотності, тому їх прийнято називати шумовими. До їх числа відносяться барабан, бубон, дзвіночки, трикутник, брязкальця, сопілка, маракас, румба і так далі. Кожен з цих інструментів зазвичай присутній в арсеналі музичного працівника, та й придбати їх для дома не вимагає великих витрат.

/Files/images/anime-muzika-1165.gif

У придбанні найпростіших шумових музикальних інструментів є свої хитрощі. Дайте відповідь, наприклад, давно ви заходили у відділ, де продаються ... рибальські приналежності? Ви дивуєтеся, а даремно, бо саме там продаються чудові речі - маленькі олов'яні бубонці, які так зручно з'єднати по два - три, повісивши їх на звичайні скріпки. І ось у вас вже є чудовий музичний інструмент, що володіє надзвичайним дзвінким голоском. Разом з дітьми ви можете виготовити такий музичний інструмент, як кастаньєти. Для цього потрібно взяти два великих гудзика, через «ніжку» кожного протягнути резинку і зав'язати на вузол так, щоб вийшла петелька, яку можна було б надіти на перший і третій палець руки. Гудзики і звичайну резинку завжди можна знайти в маминій скриньці . З контейнерів з-під «кіндер-сюрпризу» можна зробити музичний інструмент - «Шуршунчик», наповнивши його різноманітними наповнювачами (горох, крупа, камінчики, монетки). Дуже легко виготовляється такий музичний інструмент, як «Вітерець». За допомогою цього інструмента можна зображати появу невидимого героя або слухати музику вітру. Зробити його дуже просто. У пляшці з-під шампуня робиться вісім отворів з обох сторін, три посередині. Через бічні отвори простягаються нитки, до них прив'язуються трубочки від металофона. Інструмент тримається на пальці за кільце, яке кріпиться нагорі. З бомажняної коробки з-під торта можна виготовити барабан . До речі, малюкові вистукувати “свій” ритмічний малюнок на барабані не лише приємно, а й корисно: удари в барабан підсвідомо покращують серцебиття дитини.

Важливо ознайомити дітей з назвою інструмента і способом гри на ньому. Для цього, показуючи той чи інший інструмент, треба продемонструвати, як на ньому грати. Скажімо, на барабані грають, вдаряючи по його поверхні паличками або долонями, на брязкальцях і дзвіночках – струшуючи їх . Крім того, в дітях слід з самого початку виховувати культуру користування інструментом: з ним слід поводитися дбайливо, брати, грати на ньому і класти на стіл або прибирати в спеціальну коробку акуратно. Дорослий, показуючи музичні інструменти, демонструє їх голоса. Потім дітям можна запропонувати із заплющеними очима на слух визначити, який з інструментів зараз прозвучав. До кожного окремого музичного твору ведеться індивідуальний добір музичних інструментів.

/Files/images/66.gif

Кiлькiсть переглядiв: 675

Коментарi

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Квітень 2024 Наступна
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930